UbytováníNa Kanárských ostrovech je turistický ruch na velmi vysoké úrovni a na žebříčku nejnavštěvovanějších míst světa zaujímají sedmou příčku. Tento fakt má ale i svou negativní stránku. Ceny ubytování jsou zde poměrně dost drahé a to platí především pro větší ostrovy, jako například Gran Canaria a Tenerife, kde se jen těžko shání levný pokoj. Menší a méně navštěvované ostrovy, jako La Gomera a El Hierro, mají levnější ceny, ale zase je zde málo hotelů. 

 HOTELY

 Hotely představují na Kanárských ostrovech nejdražší typ ubytování. Mnohé z nich patří do mezinárodních sítí, jako třeba Riu, TRYP, NH Hotels či španělských řetězců, jako Sol Meliá, Paradores Nacionales a H10 Hotels, a po většinu roku jsou rezervované zahraničními cestovními kancelářemi. Oblíbená přímořská letoviska jsou plná obřích hotelových komplexů. Obvykle se nachází blízko pláže a bývají obklopené tropickými zahradami. Hotely v centrech větších měst jsou zaměřené především na byznysmeny. 

 PARADORY 

 
 Kanárské ostrovy rovněž na každém větším ostrově nabízí (kromě Lanzarote) jeden parador. Mívají nádhernou polohu na pobřeží nebo v národním parku. Ubytování v nich je velmi drahé a je to i proto, že v nich najdete prvotřídní služby a vynikající restaurace. 

 APARTMÁNY

 Na Kanárských ostrovech jsou apartmány ještě víc oblíbené než hotely a jsou i rozšířenější. Jsou zpravidla také cenově výhodnější. Jedná se buď o apartmány v hotelech, nebo o samostatné apartmánové budovy či komplexy. 

 CASAS RURALES 

 V posledních letech se na Kanárských ostrovech rozmohlo ubytování typu casas rurales (venkovská sídla). Většina z nich leží daleko od turistických letovisek, v malých městečkách či na vesnicích. 

 KEMPY 

 Na většině Kanárských ostrovů se nachází jeden či dva kempy a jejich zařízení je zpravidla poměrně obyčejné.