Tenerife


 
   

V jazyce Guančů, původních obyvatel, kteří obývali Kanárské ostrovy, znamenalo slovo Tenerife „zasněžená hora“. 

Řeč byla o rýsující se Pico del Teide, nejvyšším bodu Španělska. Tato sopka s výškou 3718 metrů se tyčí v centru ostrova a je součástí národního parku, který každý rok přiláká tisíce návštěvníků. V pohoří Anaga existují dodnes odlehlé a turismem minimálně zasažené vesničky. 

Tenerife je rozlohou 2354 km2 největším z Kanárských ostrovů. Počátky místního cestovního ruchu sahají až do 19. století, velký nárůst turismu však Tenerife zažívá až od 60. minulého století. Většina turistů se ubytovává ve velkých letoviscích, která nabízejí více než pestré kulturní i sportovní vyžití. V únoru se na ostrově pořádá velký bujarý karneval. 

Pláže na Tenerife, s vyjímkou Las Teresitas blízko Santa Cruz, nejsou zdaleka tak hezké jako ty na ostrově Fuerteventura. Turisti si mohou na Tenerife zaplatit nejrůznější potápěčské kurzy. Tenerife je vyhledávaným místem příznivců windsurfingu, ale nabízí také ideální podmínky pro další vodní sporty, jako je vodní lyžování či paragliding. K nejoblíbenějším plážím patří Playa de las Américas, Playa San Blass, Playa del Confital, Playa de la Tejita, pláže v Los Abrigos, v Los Cristianos, v Costa del Silencio a v okolí El Médano.